Deratyzacja

Zwalczanie gryzoni zwane właśnie deratyzacją, odszczurzaniem, zwalczaniem myszy to ogół usług polegających na tępieniu gryzoni ale także lub przede wszystkim zabezpieczaniu obiektów przed wnikaniem ich do środka.

Dlaczego należy przeprowadzać deratyzację
(zwalczanie gryzoni)?

Gryzonie związane z człowiekiem wyrządzają olbrzymie straty żywności. Każdego dnia na świecie przybywa około 3,5 mln szczurów, z których każdy zjada dziennie co najmniej 20 g pożywienia, wydala 20 grudek kału i pozostawia w żywności 16 ml moczu, zanieczyszczając około 30 kg produktu. Sto szczurów spożywa ponad tonę produktów spożywczych w ciągu roku, a 50 szczurów je tyle, ile para ludzi. W ciągu roku 5 par myszy domowej wydala tam, gdzie żeruje, nawet 50 tysięcy grudek kału i prawie 10 litrów moczu.
Gryzonie pokonują napotkane przeszkody ostrymi siekaczami, które pokryte są emalią twardą jak stal (5,5 w skali Moh-a). Szczur wędrowny może gryźć z naciskiem 1.700 kg/cm2 i szybkością 1,5-6 ugryzień na sekundę. Gryzonie są w stanie uszkodzić każdą konstrukcje, wyposażenie budynków, zabudowań gospodarskich czy magazynów. Przyczyniają się do niszczenia warstw izolacyjnych w/w pomieszczeń oraz uszkadzają rury kanalizacyjne i przewody elektryczne. Przez ich działalność powstają pożary pomieszczeń, a przechowywane w magazynach produkty są zalewane wodą wydostającą się z uszkodzonych przewodów wodociągowych lub fekaliami z kanalizacji.
Gryzonie, a w szczególności szczury, mogą przenosić nawet 60 różnych, groźnych chorób, np. gorączkę szczurzą, leptospirozę (chorobę Weila), salmonellozy, dżumę, włośnicę. Powyższe choroby przenoszone przez gryzonie są szczególnie niebezpieczne dla naszych dzieci.

Zapraszamy do Centrum Ogrodniczego CHEMILAND SP. Z O.O. w Zalewie, tu znajdziesz szeroki asortyment trutek do zwalczania insektów, wybranych przez siebie firm.