Nawozy jesienne

NAWOZY JESIENNE

W podstawowym składzie nawozy jesienne zawierają makroelementy – fosfor i potas oraz mikroelementymiedź, bor, żelazo i mangan. Składniki te nie ulegają wypłukaniu z gleby i okażą się przydatne wczesną wiosną. Jesienne podanie potasu pozwala też wielu roślinom lepiej przygotować się do zimy i przetrwania mrozów.

Rośliny wymagają starannej pielęgnacji przez cały rok – nie tylko w okresie wzmożonego wzrostu. Ich nawożenie jesienią powinno być elementem obowiązkowym w kalendarzu każdego ogrodnika czy rolnika. Na poprawne przeprowadzenie tego zabiegu pozwoli użycie wysokiej jakości nawozów jesiennych. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą w naszym sklepie.

zalety i zastosowanie

Najważniejszą cechą nawozów jesiennych jest bardzo niska zawartość azotu lub jego całkowity brak – pierwiastek ten pobudza bowiem rośliny do wzrostu. Są one za to bogate w potas i fosfor, które przyczyniają się do:

● lepszego przygotowania roślin do zimy,

● właściwego zdrewnienia pędów,

● zwiększenia mrozoodporności. Nawozy jesienne zawierają także inne mikroelementy (żelazo, bor, magnez), które wspomogą prawidłowy rozwój roślin wczesną wiosną.

Wszystkie nawozy, które znajdziesz w naszym sklepie, pochodzą od uznanych i doświadczonych producentów.

-TARGET

-FRUCTUS

-BIOPON

-FLOROVIT

Jest to najlepszą gwarancją ich skuteczności i wydajności. Możesz wybierać pośród produktów uniwersalnych i przeznaczonych dla konkretnych grup roślin – np. iglaków czy trawnika. Szczegółowe informacje na temat każdego z oferowanych przez nas nawozów znajdziesz w jego opisie.

Jak i kiedy stosować nawozy jesienne?

Wbrew temu, na co wskazuje ich nazwa, nawozów jesiennych nie należy używać wyłącznie jesienią. Ich zadaniem jest właściwe przygotowanie roślin na nadejście zimy, dlatego czasem trzeba zastosować je już późnym latem. Jeżeli na zewnątrz jest wyjątkowo ciepło, termin ten można opóźnić do końca października. Nawozy jesienne należy rozsypać pod roślinami, wymieszać z glebą, a następnie obficie podlać. Informacji na temat stosowania i dokładnego dawkowania szukaj zawsze na opakowaniach poszczególnych nawozów. Życzymy obfitych plonów i udanych zakupów w naszym sklepie!

 ZAPRASZAMY

CENTRUM OGRODNICZE

„CHEMILAND” SP. Z O.O. w ZALEWIE